top of page
Featured Posts

נייטהאנט- המהדורה של נמל תל אביב

כבר הרבה זמן שאני רוצה לעשות משחק חידות אורבני סוחף במקום שהוא תוסס והומה ועם נוף לים.

יש משהו בנמל תל אביב שמאוד מרגיע את הנפש. אני לא יודע אם זה שאון הגלים שמתנפצים להם בקרבה או הרוח הנעימה שדואגת להגיע לכל מקום ומכל כיוון, או אולי משהו אחר בכלל.

יש במקום הזה קסם, ואנשים צריכים להכיר אותו ולחוש בו. ואין דרך טובה יותר להכיר מקום מאשר לפצח אתגרים מחשבתיים, שמבוססים על האתרים המיוחדים שבו.


חדר בריחה (אבל בחוץ)


אז במהלך החודשיים האחרונים סרקתי את כל נמל תל אביב מכל עבר. כל פינה זכתה ל׳קשב׳ מצד זוג עיניי.

כתבתי 12 חידות בסגנון שונה מהסגנון המוכר: סגנון שהוא פחות מילולי, אלא יותר ויזואלי ומסתורי. כבר יצא לי לראות קבוצות, ששונות באופיין, מקבלות סיפוק לאחר שהתעמתו בהצלחה מול סגנון החידות הזה.


בנוסף, החלטתי שמהדורת הנמל תהיה עם חידות שהן הרבה יותר קרובות אחת לשניה פיזית מאשר במשחק הקלאסי של מרכז העיר. רציתי לשים הפעם יותר דגש על החוויה המחשבתית מאשר הפיזית (שגם לה יש יתרונות). בכלל, לכל גירסה יש את היתרונות שלה.למי המשחק מיועד?


המשחק מיועד לחבר׳ה מיוחדים. הוא לא מיועד לכולם.

הוא מיועד לאנשים שנהנים מאתגרים לוגיים ואסוציאטיביים ושמוכנים להרפתקה סוחפת בת שלוש שעות.

הוא מיועד לאנשים שמתרגשים מכך שהמרחב הפתוח הופך למגרש המשחקים האישי שלהם.

הוא מיועד לכל אלו שמוצאים סיפוק בחוויות שדורשות שיתוף פעולה וחשיבה יצירתית ותכנונית מצד חברי הקבוצה.

הוא מיועד לאנשים שאוהבים לחוות כיף ספורטיבי לצד פסטורליה עירונית.

ובואו נגיד את האמת במשפט אחד קצר- הוא מיועד לחבר׳ה חכמים וזרמנים. פשוט כך.כיצד המשחק תורם לשחקן?


נשאלתי ממש לאחרונה מה המשחק הזה מעניק לשחקנים שבאים לשחק אותו, ועל כך אני אנסה לענות ממש עכשיו.

המשחק מעניק לשחקן חיבור משמעותי יותר עם שאר חבריו לקבוצה. הוא גם מעלה את הביטחון של השחקן לפעול במסגרת קבוצתית תומכת. הוא מחזק את יצר ההרפתקנות ומעודד יציאה מהקופסה.

ובכלל, אני יכול לומר לומר מניסיונם של שחקני עבר, שהמשחק נותן תחושה של שחרור וש׳הכל אפשרי׳. אווירת המשחק קצבית ומהירה, והשחקן נשאב לחוויה ורק חושב על הדרכים בהן הוא יוכל לעזור לקבוצה שלו להשיג את הניצחון המיוחל.את המשחק ניתן לשחק בכל שעות היממה: גם בשעות היום, אז רואים את הנמל במלוא הדרו, וגם בשעות הערב המחשמלות, בהן לפעמים נדמה שהנמל עוטה אדרת של קרנבל מהפנט. לא פעם הגעתי לנמל והייתי עד למעגלי מתופפים, דוכני אוכל מפתים (וואי, צ׳יפס הולנדי, אני כל פעם נופל בקסמך) ואווירה של קרקס (בעיקר בזכות הקרוסלה המסתובבת והמוזיקה הארצי-ישראלית שבוקעת ממנה).


משפחות, קבוצות חברים ואף צוותי עבודה (קטנים וגדולים) יכולים לבוא לשחק את מהדורת הנמל. כל הפעילות לוקחת 3 שעות, שמתוכן 2.5 שעות של משחק בפועל, כששאר הזמן מיועד להתכנסות, לתדרוך ולסיכום שבסוף. קבוצה קטנה יכול לשחק כנגד השעון וקבוצה גדולה יכולה להתחלק לצוותים קטנים יותר, שיתחרו אחד בשני.


והתקווה הגדולה שלי


אני מקווה שמשחק הנמל יגרום לכל מי שמרגישים שחידות זה לא הקטע שלהם- להאמין בעצמם טיפה יותר. עולם החידות הוא עולם עשיר למדי במסרים נחבאים, וכל גילוי וכל פיצוח מעלים ריגוש, שכבר לא כל כך זוכים לחוות בחיי היומיום. משחק הנייטהאנט, ובפרט משחק הנמל- הוא הזדמנות לחזור אחורה בזמן ולהיות ילדים שוב; לגלות עולמות חדשים ולהתחבר.Comments


:פרסומים אחרונים

:ארכיון

:חפשו לפי תגיות

תעקבו אחרינו
  • Wild Child

משחק חידות אורבני

bottom of page